makenlie31 makenlie31
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Martin paid $6 for 4 avocados at a farm stand. He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados? What is the price of 2 avocados?

Martin paid 6 for 4 avocados at a farm stand He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados What is the price of 2 avocados class=
Relax

Respuesta :

LostGirlAlex
LostGirlAlex LostGirlAlex
  • 25-09-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

4/$6 = 2/$3

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the surface area of a cube with side measurement of 3.2 inches?
how many moles are in 9.8 grams of calcium?
The Lees have 3 children. The oldest is twice as old as the youngest. The middle is 5 years older than the youngest. If the sum of the age is 57, how old is eac
How much times does 7 go into 17?
The students who went to summer camp voted for there favorite activities how many more students voted Viking than for fishing 21 biking who voted 9 fishing peop
What is 155% as a mixed number?
What type of weather is associated with this symbol L
Write a dialogue using estar or ser 10+ times?
how do I solve this problem? mars rotates on its axis at the rate of . 2552 rad/hr how many hours are in a martian day?
What percent of 125 is 24