Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Relax

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Walden’s family is shopping for a reclining chair. The chair the family decided on has a retail price of $800 plus 5% sales tax at four stores. Each store is o
What defines a nerd? (No right or wrong answer )
Two over twenty-two plus six over eleven
(Please help!) Which pair of ratios form a proportion?5 : 11 and 6 : 127 : 13 and 21 : 398 : 14 and 24 : 3010 : 20 and 20 : 30
5/22 is that rational number
what's the answer to these questions
which of the following illustrates an opportunity cost
I need a short story that contains the words Conceive (to think of an idea), vex, stifle, crevice, audacity, vehemently, derision, and hypocritical. please help
Give the slope of the line that contains (-1,-3) and (-1,-1).
which of the following illustrates an opportunity cost