amiriammiles3726 amiriammiles3726
  • 23-09-2019
  • Mathematics
contestada

The store charges $10.20 for a case of 24 bottles of natural spring water. What is the unit price for one bottle? Round your answer to the nearest cent if necessary.

Relax

Respuesta :

emmasheerin5
emmasheerin5 emmasheerin5
  • 23-09-2019
Unit price is $0.43 per bottle
Answer Link
ilyclashofclanoxbeca ilyclashofclanoxbeca
  • 23-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

substitution y=2x+5 x+2y=15
How do materials enter and leave the nucleus?
Why did constitutional monarchy developed in ENGLAND while absolute monarchy continued in Russia?? A)Russia was less enconmically developed than ENGLA
What is the difference between a wedge and a screw?
What is 2/8 plus 3/8 plus 4/8?
Cesar bought 2 bottles of juice that each hold 2 quarts and another bottle that holds 1 1/2 gallons of juice. How many quarts of juice did he buy?
which geographic condition contributed to the defeat of napoleon's troops during the invasion of russia
What is the oxidation state of chlorine in ClO2?
Why do cells need a selectively permeable barrier?
what is 1/5 as a decimal