nawaaljahmi nawaaljahmi
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for$3 What is the cost of 1 goldfish?

Relax

Respuesta :

stodd10 stodd10
  • 22-09-2019
It’s would be 3 divided by 12 which is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

How do you make a sound proof box?
Why is Father Miguel Hidalgo important?
5. Use inductive reasoning to find the next term in the sequence 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 … HELP PLEASE!!!
how do politicians use math in their jobs (please give an example equation)
Which word or words in the greeting should be capitalized?to whom it may concern:Choose all answers that are correct.  A.To  B.Concern  C.May  D.Whom
Find the solution to the following equation by transforming it into a perfect square trinomial.* x2 + 2x = 8
Energy stored in the nucleus of an atom is called
which of the following statements are true and which are false?A. 20 > -20B. 20 > -21C. -20 < -21D. -20 > -21
the force of gravity on an object changes with location. true or false?
When a net force of 17.0 newtons is applied to a dictionary placed on a frictionless table, it accelerates by 3.75 meters/secondÆ. What is the mass of the book?