Suzanne needs material for her school project. She buys 2.75 yards of material at $5.84 a yard. What is the total cost of the material? a. $8.59 b. $16.06 c. $11.59 d. $13.75

Relax

Respuesta :

answer is B) $16.06 because 2.75 x 5.84=16.06 
Hope this helps ^-^