jai17 jai17
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

Say you are grocery shopping and you come across an item for which the unit price is not labeled. How can you find the unit price on your own?

Relax

Respuesta :

Slenderman01 Slenderman01
  • 27-04-2016
I have a simple easy way of doing this.  First you find the weight of the item, and then you would divide the cost by the weight.  that's it
Answer Link

Otras preguntas

According to modern science.earth is 4.5 billion yrs old and written human history extends about 10,000 yrs back. Suppose the entire history of earth is represe
One number is 4 times as large another. The sum of their reciprocals is 45/4. Find the two numbers
IN THE 1900 HOW WERE THE US SENATE CHOSEN
Please help me answer this question
what is 16/48 reduced to lowest terms
is 0.31 greater or less than 0.13
Factor each expression completely.
what are the 4 features of buddhism?
A certain solar collector can absorb 9.0 MJ in 7.0 h. Another panel is added, and together they collect 41 MJ in 5.0 h. How long would it take the new panel alo
According to modern science.earth is 4.5 billion yrs old and written human history extends about 10,000 yrs back. Suppose the entire history of earth is represe