LisaLWinters7137 LisaLWinters7137
  • 26-03-2019
  • Mathematics
contestada

5 apples cost ?1.45. 3 apples and 2 bananas cost ?1.13. What is the cost of 1 banana

Relax

Respuesta :

nozanin15 nozanin15
  • 26-03-2019

1.45÷5=0.29

0.29×3=0.87

1.13-0.87=0.26

0.26÷2=0.13

One banana costs 0.13

Answer Link

Otras preguntas

what does the ordered pair ( 4, 250) represents
3,7,2,12 equals 26. And 52 How?
Plz answer the question below
Identify all of the functions below.
simplify. 5-8 ÷ 2 + 6________4+4 x 2 +3²
holaa quien me puede decir donde puedo ver toda la saga de harry potter en español :) graciass
Match each ecosystem with its location .
If a skier travels at a constant velocity downhill, this means the forces on her are: ................. A. Zero B. Negligible C. Unbalanced D. Balanced
behavioral risk factors can be avoided true or false ​
protection of habeas corpus means that?