nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=
Relax

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

C.5A Write the SYMBOL of the atom shown below: *
I need help! I don’t know this problem can you figure this out?
this is due today please heeeelp!!!
Please help! I will give brainly! Explain at least two ways that the land of Mesopotamia helped the civilization thrive. Give thorough explanations, do not just
A rectangle is 51.6 cm tall and 45.6 cm wide. If it is reduced to a width of 3.8 cm, then how tall will it be?​
When it's unlikely that your data will change, what's the best option for pasting a chart
The large storage sites of the different forms of carbon are referred to as Carbon ______? WILL MARK BRAINLIEST
Fill in the spaces with group of words to form meaningfulsentences.1. ________who taught me about helpfulness.2. When you help someone, ______.3. ________I was
Help needed ASAP!!!!!!!!
Regina steered her canoe under the bridge. She paddled more vigorously than Nico. Her canoe quickly sped ahead of his. No one was surprised when Regina won the