Mmmaadddiee
Mmmaadddiee
26-02-2019
Mathematics
contestada
Can you please help me with this question?
Respuesta :
ahmedu02
ahmedu02
26-02-2019
She can buy 5.75 pounds that cost $9.89
1 pound cost $1.72
Quarter pound cost 1.72/4= $0.43
10/0.43= 23r0.11
23*0.25(quarter pound)=5.75 pounds
5.75*1.72= $9.89
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Please help me asap!!!!!!!!
The false feet used by some types of cells to capture prey
Can some one pls help me
How many people have to buy tickets for the two companies to have the same price? y=22x+10 y=25x+4
HELP ME PLEASE IM CRYING
in the hobbit During the storm, who is sent ahead to look for a better shelter? Fili and Kili Bilbo Gandalf
A coffee shop sells lattes for $4 and cappuccinos for $3. Last Friday, they sold 78 drinks for a total of $252. How many cappuccinos were sold?
In the construction, A is the center of one circle, and B is the center of the other. Explain why segment EA is the same length as segment BC.
What are some of the steps of the Naturalization process?
Which key argument is conveyed in The Declaration of Independence? A. The colonists must compromise with the British government until they are better prepared t