EPStar EPStar
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

how much money dose 20 gallons of milk cost if 1 gallon is $5.50

Relax

Respuesta :

PeshwaBajirao42
PeshwaBajirao42 PeshwaBajirao42
  • 26-02-2019

$5.50 × 20 = $110

HOPE THIS WILL HELP U

Answer Link

Otras preguntas

A line passes through A(6,5) and B(4,2) find equation of a line parallel to AB and passes through (7,10)
help plzzzzz I will die if I dont get this answer plz helpppp​
what is the square root of 81
Solve 2(3x + 3) = 10x + 5 - 4x +1
Which two regions have the warmest sea surface temperatures according to the map?
It takes 1 cup of sugar to make 12 bran muffins.How many cups of sugar are needed to make 15 muffins? How do you know?
Solve 5x – 2 = 13. what does x=​
in scientific notation (3.46% 10%) + (3.2 x 106)
When creating envelopes, how will you adjust the layout? A. clicking the Insert menu B. clicking the Edit button C. clicking the Format tab D. clicking the
2. y= 22 + 9 and y-9= 2x both correctly describe blueberries given and returned. If you know you have 5 blueberries to give, and want to know how many are retur