Phurpu Phurpu
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Kneisl's Mountain Adventures store is having a sale on carabiners. During the ... During the sale, you can buy 4 carabiners for $29.60. What is the unit price of the carabiners?

Relax

Respuesta :

rrj5184198
rrj5184198 rrj5184198
  • 24-02-2019

29.60 ÷ 4 = 7.4

Final answer is $7.4

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two numbers is 17 and their different is 5. Find two answers
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
what event triggered world war i ?
A second baseman tosses the ball to a first baseman, who catches it a the same level from which it was thrown. The throw is made with an initial speed o 19.0 m/
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?
A second baseman tosses the ball to a first baseman, who catches it a the same level from which it was thrown. The throw is made with an initial speed o 19.0 m/
what event triggered world war i ?
Which Kelvin temperature is equal to 200.°C?
Factor then solve.1.81 - 4x²=02. 4s² + 9 = 12s
what is a dangling modifier?