minnie7760 minnie7760
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can some one help me with this math problem

Can some one help me with this math problem class=
Relax

Respuesta :

kmxyc1
kmxyc1 kmxyc1
  • 24-01-2019
the cost of 5 pounds of ground beef would be $12.40
Answer Link
gneydely gneydely
  • 24-01-2019

Answer:$12.4


Step-by-step explanation:

So there is 5 pounds right. So each pound equal $2.48 so sum up $2.48 5 times

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this asap
Helppp please this is Spanish
Can someone help me solve for x
Find the function value of f(4) if f(x)=3(x)-2
can somedody please help i'v been stuck on this for 2 hours now
Voltac Corporation (a U.S. company located in Charlotte, North Carolina) has the following import/export transactions denominated in Mexican pesos in 2017: Marc
What are some of the problems with our Food System and how can we change it?
DeShawn and Totsakan are selling wrapping paper for a school fundraiser. Customers can buy rolls of plain wrapping paper and rolls of shiny wrapping paper. DeSh
What is the purpose of collecting information from clients
What are the main products of pampas