nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=
Relax

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
Which one describes how much matter an object contains,using SI units?A.43kgB.65mC.38poundsD.89second
Why did the English settle in the Chesapeake Bay area?
Humans, monkeys, and apes belong to a group of animals known as
The Three-fifths compromise resulted in...
Two fifths the cube of a number
Please help I don't know what to do for number 40
The combination of units written kg·m/s2 can be used for which of the following? A. acceleration B. mass C. force D. weight
An athlete runs 90 laps in 6 hours. This is the same as how many laps per minute? (A) 1/15 (B) 1/9 (C) 1/4 (D) 1/2 (E) 1
list the six external parts of a computer system, identify which is the output device and which is the input device?