Alicia1818 Alicia1818
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated socks costs $22.76. What is the unit price of the pair of socks?

Relax

Respuesta :

parkerfreeze
parkerfreeze parkerfreeze
  • 24-10-2018

It would be 5.69 per pair

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-10-2018

$22.76/ 4 pairs of socks

$5.69/pair of socks

Answer Link

Otras preguntas

How is solar energy good for us?
Acculturation can be called A.ritualistic brainwashing B. Fitting in C. Consolidating D. Dark arts
PLZ HELP ASAP 1) The product of h and 4 is subtracted from one-fifth of x is 35. 2) One third of the difference between 6 and p is added to 8. 3) The distance f
What component in a circuit does this symbol represent?
Translate into an algebraic expression or equation. c cubed minus the product of 5 and q plus 4
On average, how many people worked in the world trade center (wtc) before september 2001?
need help with simplifying1. 60m - 15 (4 - 8m) + 202. 4 ( 5.8 - 9x) + 8.2 + 22x3. 9y - 15y +12 - 6y4. v + 13 - 8 (v + 2)5. 5/3 (5 + 9) 4/5 (1 - 9x)
What’s the answer to this please help
Round 29 to the nearest 10.
Can some one help with this one question