brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Relax

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

Find 6% of $5900000 to the nearest cent
Please help on this one ?
Read Paul's sermon in Acts 13: 16-41. Locate key words that he uses. List several (but do not repeat)."Then Paul stood up, and beckoning with his hand said, Men
Metals always form a positive ion because why?
The products of the neutralization reaction between hydrochloride acid and magnesium hydroxide are
Please help!!!!! 10 points!!
What is the correct term for organisms that convert gaseous nitrogen into other nitrogen compounds that other organisms can use to produce organic material? Org
What is a caravan and a nomad?
Match these items. 1. acid _ H + 2. base _ H 3 O + 3. litmus _ pH 14 4. strong base _ charged
There are more inches on a football field (100 yards) than there are centimeters on a 28 meter basketball court true or false