destiny151 destiny151 24-03-2016 Mathematics contestada the students are selling cookies at a school fair. sara is selling 3 chocolate chip cookies for $2.49 . a)if you wanted to buy one cookie from Sara how much would it cost ? b) how much would it cost to buy20 of Sara's cookies ? show your work and explain you reasoning .