Seudónimo Seudónimo
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

At a garden center grass seed sells for eight dollars per pound Kelly Lee spend $10 on grass seed what amount of seed did he buy

Relax

Respuesta :

sbernal
sbernal sbernal
  • 23-03-2016
He bought 1 pound and 4 ounces of grass seeds
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PRETTY PLEASE!!! The formula for cost of goods manufactured isA. beginning work-in-process plus total manufacturing cost minus ending work-in-process.B.
In the 6th grade classes, there are 4 girls for every 3 boys. If there are 24 girls, how many boys are there?
Solve the following equation then place the correct number in the box provided. X/3 - 4 = 10
Look at the graph: What is the slope?
Cellular transport and the cell cycle
how can you change your life?
What poetic devices are used in this poem? Where? (At least 3) Once I wasn’t always so plain. I was strewn feathers on a cross of dune, an expanse of ocean at m
What was an effect of the Civil War? A. Rapid growth of the Union Navy. B. Rapid increases in southern cotton exports. C. Decreased need for rapid transportatio
use first principle to find y'all for y=xe^x
You pay $79.34 for a new watch, which includes 6.5% tax. What was the original price of the watch?