veraguas68
veraguas68 veraguas68
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

Becky goes to the supermarket and gets 8 apples for $3.99.what is the cost per apple

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2018

[tex]3.99 \div 8 = 0.50[/tex]
Answer Link
ana7496 ana7496
  • 21-09-2018
the amswer is 0.50 hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Whats max fatal flaw from angel experiment
What are expansion cards used for?​
What two numbers multiply to get -6 and add to get -8
HELP WITH THIS FAST!!!!!!!!!!!
A missile was fired from a submarine from 400 feet below sea level. If the missile reached a height of 7600 feet before exploding, what was the change in the al
suppose that y=5x+1 and it is required that y be within 0.005 units of 7. for what values of x will this be true
Which of the following would provide the most effective dose of live and active bacterial cultures? A. 1 teaspoon of inulin B. 1 cup of yogurt C. 1 cup of tofu
Give two distinguishing features of class Amphibia​
To get a product from its point of manufacture to the point of sale there is a large transportation network. a. True b. False
250 people went to a “couples party” party at 9am. If 70 people left at 11pm how many couples remained at the party?