GulledgeGator
GulledgeGator GulledgeGator
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

One year the price of wheat was $8.87 the next year the price was $9.60 route is the price per bushel of wheat for each year to the nearest tenth of a dollar

Relax

Respuesta :

Scorchy
Scorchy Scorchy
  • 23-08-2018
  • I think you mean this right Both are $10.00
Answer Link

Otras preguntas

What is the best way to combine these sentences? I bought a dress and got my makeup done. I was really excited to go to the dance. I was nervous though. A. I wa
what is greater a eight grader has a brother and a sister or that there are two boys in the family
Three examples of solid and gas solution
Find the Circumference.​
Kelly's spring scale indicates that it takes 4.9 newtons of force to lift the mass directly.With the lever, she plans to add masses to the right side until it i
29. All living organisms contain carbon. As organisms grow, they require large quantities of carbon to carry out life processes and make new cells. Where is the
nearest whole number of 3÷80.81 ​
In order to reset yourself after a lost deal, which strategy should you use
Which of the following statements is not true? - the median is not affected by outliers as much as the mean. - the mode is the most frequently occurring value(
Come to the ultimate brainiest challenge