Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Relax

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

What historical event happened in 1991?
what is 55/100 in simplest form
What is the slope of y=7-3x
Round 222,706 to the nearest ten thousand
which is a prime number, 465 822 600 743 explain how u can tel lwhich one is prime
What factors likely led some early americans to change from hunting to farming
Evaluate d – (–3.5) when d = 2.74. A. –6.24 B. –0.76 C. 0.76 D. 6.24
Translate the phrase into a math expression. twelve more than the quotient of six divided by three A. (6 ÷ 3) + 12 B. 6 ÷ (3 + 12) C. (3 ÷ 6) + 12 D. 3 ÷ (6
Johann maintains a $75,000 insurance policy on his boat. He pays $50 per month in premiums and his deductible is $2,500. If he is involved in an accident that d
15 POINTS!!! PLEASE ANSWER!!! Can a possessive pronoun be used as a direct object, indirect object, or object of a preposition?