trautlashley4217 trautlashley4217
  • 24-07-2018
  • English
contestada

f grapes are $1.60 per 1/2 pound, how many pounds can you buy for $64.00?

Relax

Respuesta :

Jerseycitygirl Jerseycitygirl
  • 25-07-2018

The answer is 20 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

A car drives one mile in 3 minutes. Which graph models a relationship with the same unit rate? (100 POINTS AND BRAINLIEST IF AWNSERED CORRECTLY)
write a paragraph or 3-5 sentences about what The Paleolithic Age is
Which sentence uses the underlined vocabulary word correctly.? A. Could you explain to me what I can do to get a better grade in English class? B. Explain to se
Is -3/ 4 is greater than or less than -.75
3. Convert 0.002 kilojoules to decijoules:
This is my warm up question for the day I really do not understand please help lol
what are the essential elements of the literary pieces under different periods of literature brainly
Make Sense and Persevere The sum of four consecutive integers is –18. What is the greatest of these integers?
also that lol :/ giving brainlest
How important do you think it is to be more deliberate and disciplined in our relationship to technology - specifically, our phones and social media