brienotbree brienotbree
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

Andrew has a cell phone plan that provides 300 free minutes each month for a flat rate of $19

Relax

Respuesta :

tcross1475 tcross1475
  • 23-07-2018

Is that the entire question. If you're looking to find the unit price (how much you are being charged for on unit) you can divide 300 by 19 and you get 15.79, which I rounded to the nearest tenth


Answer Link

Otras preguntas

F(x)=3x+10 g(x)= x-2 Find g(f(-10)) Solve please
PLEASE HELP ME! ;) What is the result when the number 20 is decreased by 10%?
given f(x)=-x+2 find f(-1)
which inequality is shown in the graph
What best describes the mood the setting creates for the audience? WILL GIVE BRAINLIEST A. annoyed B. expectant C. overwrought D. suspicious
why the light can't escape black hole?​
The length of a rectangle is the sum of the width and 3. The area of the rectangle is 54 units. What is the width, in units, of the rectangle?
Which statement is TRUE?a.Sole proprietorships make up most of the businessesin the U.S. and generatemost of the salesb.Partnerships make up the least number of
Density of water is 1000 kg/m3 and that of glass is 2500 kg/m3 . The speed of light will be maximum in1.Water2.Glass3.Same in both
Why did the French women riot in the streets of Paris?