karmony2022
karmony2022 karmony2022
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

a box of 144 garbage bags costs $12. at this price,how much are you paying for each individual garbage bag? (round to the nearest cent.)

Relax

Respuesta :

Natren Natren
  • 23-07-2018
Divide the number of bags by the price of the box and that equals the price of the individual bags which is .08 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence best describes the difference between the statements
The organisms on Earth do not run out of raw materials because: A)every food chain begins with a producer B)all raw materials are recycled by various processes
How do I double the volume of a pyramid
A case that invloves a person who is between the age of 13 to 18 will be held in which type of court? which type court .com
What occurred in the nazi party during the early and mid 1920
how do u solve this question 3/4 - 1/3 =
are aquatic worms producers, primary, secondary, or tertiary consumers?
_______ sees individuals as enacting culturally fashioned scripts and socially prescribed roles in front of others.
The Mid-Atlantic Ridge is a spreading crack between crack between continental plates and it moves apart at 2.5 cm per year. New York is 5567 km from London. In
which dictionary definition defines perilous as it is used in the sentence