Sydney021
Sydney021
23-05-2018
Mathematics
contestada
Don’t know how to do this please help.
Respuesta :
DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian
23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107
23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate. I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Jade measured the height of an art frame as 5.23 feet, but the actual height was 6 feet. What is the precent of error in jades measurement?
How many terms are in the algebraic expression 2x - 9xy + 17y?
Which of the following states of matter has mass? (a)-gas (b)- plasma (c)-all the above
How were the details of the Iran-Contra Affair discovered? A. A plane crash in Nicaragua revealed it. B. Senator John Tower discovered the plan. C. Information
Why might people want to blame a minority group for most of their country’s problems?
A rectangle has a length of x + 4 centimeters and a width of x centimeters. The perimeter of the rectangle is 28 centimeters. What is the value of x?
Jade measured the height of an art frame as 5.23 feet, but the actual height was 6 feet. What is the precent of error in jades measurement?
Solve 2w + 3 over -3 = 1.
When we speak of the flavor of a word, we're talking about the extra understood meanings that it carries in addition to its main meaning. These extra meanings a
Do you think that U.S. imperialism was more beneficial or harmful to Latin American people? Explain.