yamil7635
yamil7635
25-02-2016
Mathematics
contestada
2 apples cost $20 what would 5 apples cost
Respuesta :
WideAWAKE
WideAWAKE
25-02-2016
It would cost $50.
20 / 2 = 10
10 x 5 = 50
Answer Link
NicoleSan
NicoleSan
25-02-2016
[tex] \frac{20}{2} [/tex]= 10, so, you would multiply 5 and 10, which gives you 50.
So, 5 apples would cost
$50.
Hope this helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
What is the term used for inserting a healthy copy of a gene into a person who has a defective gene?
What are the answers if i estimate 256.85 and 108.75?
How to rewrite g(x) in terms of f(x) when f(x)=1/x given g(x)=[4/(x-1)] 1?
You buy a tv for $125.00 and sell it for $200.00 what is the markup?
The range of electromagnetic waves placed in a certain order is called the
What is the unit rate of 1.94 foor 4 pounds of bananas?
Please, help. Find the value of the expression.
How did catholics react to protestants?
Is uk a nicer place than america?
Which physical property can be measured??