Peace01
Peace01 Peace01
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and four bananas cost $4.85 . three apples and ten bananas cost $8.75.Find the cost of an apple.

Relax

Respuesta :

peachkiki90
peachkiki90 peachkiki90
  • 24-02-2016
2.92. you divide 8.75 by 3 it will be 2.916666666. you have to round.
Answer Link

Otras preguntas

Which is greater 10.2 or 10
a parent with type AB blood could not produce a child with type ? A.B B.A C.O D.AB
what is 1.68 x 10^8 in decimal form
what is the difference between a autotroph and a heterotroph?
where earth's plates move, they may slide alongside one another, pull apart, or A. Collies B. Divide
How is an earthquake a constructive force?
identify the two numbers less than 20 with most factors
what does La Navidad es el 25 de noviembre mean in spanish
where earth's plates move, they may slide alongside one another, pull apart, or A. Collies B. Divide
What is the equation in point-slope form for the line parallel to y = –2x + 10 that contains J(6, 8)? Choose one answer. a. x – 8 = 2(y – 6) b. y – 8 = 2(x – 6