Mfaith46541 Mfaith46541 22-04-2024 Business contestada A firm has beginning inventory of 270 units at a cost of $6 each, Production during the period was 700 units at $14 each. If sales were 400 units, what is the cost of goods sold (assume FIFO)?â—¯ $3,240 â—¯ $3,640 â—¯ $3.740 â—¯ $3.440