jslr jslr
  • 22-04-2024
  • Mathematics
contestada

Tidbit started a summer business of mowing lawns. However, before he could mow lawns, he needed to purchase supplies (a lawnmower among other needs). Tidbit spent $112 gathering necessary materials. He makes on average $6 per lawn, mowed. Write an equation to show Tidbit his earnings, E, for L lawns mowed.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Can u help me pls thanks
HELPP ITS 6 GRADE MATHS LOLLLL
11. Why might a post-classical civilization want to conquer Mesopotamia?​
MATH PLEASE HELPPaul wants to put a fence around his vegetable garden in the backyard. The price of fencing is $1.65 per linear foot. Given a diagram of his veg
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee how do you get to zero
HEY THERE! PLS HELP ME WITH THIS MATH QUESTION- AN EXPLANATION WOULD BE GREAT! THE CORRECT ANSWER SHALL BE MARKED AS BRAINLIEST AND ACHIEVE POINTS! THANKS :) xo
List the meal Rachel was making? 2. What cooking terms were mentioned? 3. What ingredients were used and in their suggested amounts( for example,1 tsp. black pe
Divide 9 by 3 then subtract two double the result
help pleaseeeee it due today