jjayce1 jjayce1
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Melanie bought 3 Cds. The country music CD cost $15. The rock CD cost 2/3 as much as the country CD. The platinum edition CD costs twice as much as the rock CD.
What compelled celebrities to become more active in the 2012 political campaigns according to politico.com's article celebs get political in 2012?
(HELP PLEASE) The inverse of F(x) is a function.
Solve for x. Enter your answer in the box. x = An equilateral triangle A B C. Side B C is the base. Sides A B, B C, and A C are equal. Sides A B, B C, and A C
Can you help me with this
Is the statement true or false? A web address that ends in .com is owned by the government.
A wave has a frequency of 58 hz and a speed of 31 m/s. what is the wavelength of this wave?
An individual flying over the chernobyl site two days after the explosion most probably experienced what hazard or hazards?
PLZ help me i don't understand!!!!! :( Assignment Brochure Create an informational or technical brochure that • Includes at least two graphics or multimedi
John is paid $26.00 for 8 hours work. how much should he be paid for working 37 hours at the same hourly wage?