jacksonamya38 jacksonamya38
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Two friends shop for fresh fruit. Elena buys a watermelon for ​$7.75 and 3 pounds of cherries. Taniy buys a pineapple for ​$4.45 and 2 pounds of cherries. Use the variable p to represent the​ price, in​ dollars, per pound of cherries. Write and simplify an expression to represent how much more Elena spent.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

PLS HURRY! christians and Jews living in the Islamic empire should expect to be treated in which of the following ways? A. offered positions of power as Muslims
A number that has more than two factors is a
how are payroll taxes different from personal income taxes brainly
Please help on geometry
Can someone please help me with this it’s due in an hour
Which equation represents the line through (4, -6) and (0, 2)? Ill give brainlest to first RIGHT ANSWER.
Which of the following best describes why there was a major growth in cities during the mid-1800s?
como se escribe 654,007,000 en letra​
Question 9 of 10 The two lines below are parallel. If the slope of the red line is what is the slope of the green line? Use a slash mark (/) as a fraction bar i
Hey , I think it’s 75 but I kinda think it should be highter…?