liamdg03 liamdg03
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

6 pears for $2.10. How much is each pear?

Relax

Respuesta :

19wohlvic
19wohlvic 19wohlvic
  • 24-04-2017
.35 cents is the answer
Answer Link
cupcakeberry500
cupcakeberry500 cupcakeberry500
  • 24-04-2017
Each pear is $0.35 because $2.10 divided by 6 equals $0.35.

Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

Describe light according to the current accepted theory, be very detailed
I need help please.
An owl hunts, kills, and consumes a mouse for nutrition. In this example, the owl is the _____ and the mouse is its ______ 1. Host 2. Parasite 3. Predator 4. P
Celia volunteers at a her local animal shelter. She has an equally likely chance to be assigned to the dog, cat, bird, or reptile section. If she volunteers 2
How did the colonists first come to have a cinflict with the british
List and briefly explain the characteristics all leaders must exhibit
Which inequality matches the graph? −2x + 3y > 7 2x − 3y < 7 −3x + 2y ≥ 7 3x − 2y ≤ 7
which one is the answer? please help!!
which sentence uses the word enthrall correctly? We may enthrall before class, but we're not sure yet. Abbie won't enthrall her car keys again. Sheldon and Max
Someone please help me with these three problems, I really need to get my grade up