McKenzie5536 McKenzie5536
  • 23-05-2023
  • Social Studies
contestada

when the general purpose of your speech is to _____, you act primarily as a teacher or lecturer.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

what impact did the mountains have on ancient greece
Why are teeth not minerals?
Jose bought a bag of 6 oranges for $2.82. He also bought 5 pineapples. He gave the cashier $20 and received $1.43 change. How much did each pineapple cost?
ONE similarity between the development of the Maya and the residents of Teotihuacan. Be specific or I will report you.
If a data set has an even number of data, is it true or false that the median is never equal to a value in the data set? explain.
Which type of forest has long winter seasons and shorter summer seasons?
The number of events that occur in a given population in a given period of time is a:
Should fruits that produce etheyene gas be stored
In a certain grocery store, strawberries cost $4.48 per pound ( 4.48 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
Choose the substance with the highest vapor pressure at a given temperature.