balindakawthar balindakawthar
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(a) Strawberries cost $4.20 per kilogram and cream costs $8.56 per litre. Venus buys 1.2 kg of strawberries and 125 ml of cream. Work out the total cost.​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

find the L in the cone.
Place the numbers in ascending order: {-0. 104, -0. 1, -0. 1041, and 0. 14} a -0. 1, -0. 104, 0. 14, -0. 1041-0. 1, -0. 104, 0. 14, -0. 1041 b -0. 104, -0. 1, -
Hating someone and dreads this meeting. What type of interference is this? A decay B. transient C. motivated D. retroactive
If you go to see a psychodrama you should expect a play that contains
What’s a transverse? (Definition)
(c) The cell cycle shown in the diagram above takes 21 hours in total. Cell division takes 5% of the total time. Calculate how many hours cell division takes.
If ∆ ≅ ∆ and MN = 2x + y, NO = 3x – 2y, MO = 13, m
Match the sentences with the tenses. By next week, I will have lived in Texas for two years.
IM SURE THIS IS EASY FOR ANYONE WHO KNOWS MATH AND I NEED HELP ASAP LOL •Answer the question and write out an equation that will go with the problem: Lance is
A panel of judges must be chosen to judge the upcoming dance competition. There are 5 men and 8 women to pick from. How many ways can you pick a panel of 2 men