misokitty64 misokitty64
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nick paid $2.75 for a gallon of milk. Find the cost per quart of milk at this rate.

a. $0.55
b. $0.70
c. $0.93
d. $1.40

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

what 2 things would you need to know to calculate the power of a microwave oven?
I really need help. Can someone please help.
Jasmine and Luke used fea part b
Can someone help me with this question? Thank you
What is the entropy change associated with the expansion of one mole of an ideal gas from an initial volume of v to a final volume of 5.50v at constant temperat
Gretchen rode her snowmobile 1 1/4 miles to a snowmobile trail. She rode on the trail for 5 5/6 miles and then rode back home. Which addition Sentence shows how
please answer now will name brainly at least a paragraph What expectations of " normal " am I letting go today?
How did De Witt Clinton propose rivers be connected? A) by digging canals B) by draining lakes C) by expanding their banks D) by buildin
How much further up the wall does the ladder in figure 2 reach than the ladder in figure 1 to the nearest tenth of a foot 1.4 2.8 3.2 5.6 None of the above
During cellular respiration, oxygen is used to break down glucose molecules into carbon dioxide, water, and