mariandradee1999 mariandradee1999
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

Juice A cost 0.10 more then per ounce than juice B. Ifa 12 ounce of juice A costs $564 what is the cost per ounce of juice B

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

defention of reversibily
I need help on thinking of a sentence for Manifest Destiny
whats adds to make 15 but multiplies to make 36
Which number can not be used to write related number sentences? explain. 5 7 9 14
3 - 3 × 6 + 2 = ? So what -13 or -17 or 0 ;-)
36 Which compound has the highest percent com­position by mass of strontium? (1) SrC12 (2) SrI2 (3) SrO (4) SrS
Most people of West and Central Africa make a living in which area
If f(x) = 4 – x2 and g(x) = 6x, which expression is equivalent to (g – f)(3)?
A book cost $25. Marilyn bought the book during a sale with 15% discount. How much did she pay for the book?
the sum of two consecutive odd integers is 64 what is the smaller number plzzzz help also can you some me how to do it