juelz0698 juelz0698
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

13. Dave pays $1.75 for a school lunch on days when he doesn't bring his own lunch to school One week he bought a school lunch on Monday, Wednesday, Thursday, and Friday. How much did he spend on school lunches that week? A. $5.00 B. $6.00 C. $6.80 D. $7.00​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Match each dynasty with the change or progress it brought. Han dynasty, Zhou dynasty, Qin dynasty, Pairs Warring states were defeated, and China was unified.
What is the unit rate? 200 meters in 19.3 seconds.
during both world war 1 and world war 2, the economic policies of many governments were designed to
Why it is so difficult to discover superiority of nature in creation and maintaining chemical bonds between elements?
30% of the vehicles in a used car lot are trucks. 10% of the vehicles are green. 3% of the vehicles are green trucks. What is the probability that a truck selec
Emilio was involved in a an accident that left him unsteady and uncoordinated
the manager of a grocery store selected 100 customers at random to ask what the maximum price is
how has globalization affected American literature
A store sells 4 cans of fruit cocktail for $7.What is the price of 9 cans of fruit cocktail?
Simplify 6n-3 over (n+3) (n+3)