lgarc107
lgarc107 lgarc107
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada


14. In exercise 13, suppose grapes cost
$2.35 per pound, oranges cost $0.99 per
pound, and apples cost $1.65 per pound.
Estimate how much Adrian paid for all
the fruit.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

a line with the slope of -2 passes through the point (1,7) what is the closest point on the line above (1,7) which has a whole number coordinates?
Explain what Romeo means in line 34. Does he consider his options or plunge immediately into action?
What is a root word and examples?
Find the unit rate of $4.80 for 4
Describe the difference between the current from a battery in the current from electric socket.
What is the y-intercept of the line -3x =4y = 12
During an interview, it is important to make eye contact, ask and answer questions, and _____. 1. ask how the interview is going 2. gather references and a rés
ANSWER ASAPPP. Which of these sentences is the best example of using sensory details to help the reader visualize the tsunami? a. A tsunami is a frightening exp
Find the value of c so that (x - 3) is a factor of the polynomial p(x). p(x) = x4 - 3x2 + - 2x + c
You are arranging 7 books in a row on a shelf. one of the books is a dictionary and must go in the middle. how many ways can the books be arranged?