leii55 leii55
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

The price of candy is 36 cents for 4 ounces.
How much will 1.5 pounds cost?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which form of gustar is appropriate for the following sentence? Me _____ mucho los zapatos. A. gustan B. gusta C. gustar D. gusto
At the market, 7 apples cost $4.55. How much do 9 apples cost?
Points V, W, X, Y, and Z are graphed on a number line. The coordinate of point V is –4. What points are at a distance of 9 units from point V? Choose all answer
The Gupta Empire was best known for its
a gravitational force can be DESCRIBED as
What is the mean of the set of numbers, {–11, 22, –2, –3}? A. –6.5 B. –1.5 C. 1.5 D. 6.5
Located between Jordan and Israel, _______is an arid region and a site of territorial conflict. A. the Gaza Strip B. the West Bank C. Anatolia D. Mesopotam
What term describes an early kind of biologist who made and recorded observations about organisms in nature?
Which statement correctly explains the polarity of the water molecule? A. The hydrogen end of the molecule has a partial negative charge and the oxygen end ha
Justify why the predator/prey relationship is a community level interaction?