tangyecomfort333
tangyecomfort333 tangyecomfort333
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

a business is now selling 2000 units per month at 10$ per unit. it can sell 250 more units per month for each 0.25$ deduction in price what price per unit will use a monthly revenue of 36,000$. please help me ASAP ​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Taxonomy seeks to _____.
Which statement about fairy tales suggest an indirect cause
The outsider is consider boy book despite having a female author. What parts have female voice in it.
What does the word range mean in this context
What were Gandhi and his Indian followers protecting at the rally?
which end of the visible light spectrum (violet or red) has the greatest energy???
The author most likely wrote this article in order to __________. A. Describe what people placed in their graves 1,800 years ago B. Tell readers that brain surg
1/12x-1/12=1/8x+1/6-1/6x
What is the genetic makeup of an organism?
Find (f*f)(0) f(x)=x^2-1