tnei23
contestada

PLEASE HELP

The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store. What is the cost of one pound of cheddar cheese?

PLEASE HELP The table shows the prices paid for different amounts of cheddar cheese purchased at a warehouse store What is the cost of one pound of cheddar chee class=
Relax

Respuesta :

$8.25 ÷ 3= $2.75/ pound

...