kylethefrogdude
kylethefrogdude kylethefrogdude
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $10.99 per month for an online video streaming service. Jackie watched 28 videos in one month. What was the price per video? Round to the nearest hundredth. ​

Relax

Respuesta :

kygalll
kygalll kygalll
  • 23-04-2021

Answer:

$0.39 per video

10.99÷28= 0.39

0.39×28=10.99

Answer Link

Otras preguntas

do two-headed snakes really exist?
6.___He journeyed to the court of the great Kublai Khan, returning to Europe after seventeen years.
How do you multiply 5/12 times 2/9?
Argue your support for the North to include accurate details about causes and effects of the war and your reasons for fighting for the Union. Describe how the o
“What does it mean when we “rework” copyrighted material?”
jem boy wants to make his 8-meter square pool into a rectangular one by increasing its length by 2m and decreasing its width by 2m .jem boy asked your expertise
You want to determine if one peak is steeper than another peak, based on a topographic map. What would you see on the steeper peak?
“What does it mean when we “rework” copyrighted material?”
what 3 numbers multiply to get 63?
Write the quadratic equation whose roots are-1 and 6, and whose leading coefficient is 4 (Use the letter to represent the variable.)?=0