bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Relax

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

The language and religion of France developed from which people? A. The Franks B. The Gauls C. The Anglo-Saxons D. The Romans
Francisco reads 75 pages every week for a summer reading program I there are about 4 weeks in a month then how many pages ca Francisco read in a month
20 POINTS PLEASE HELP
To convert to fair and height you multiply the celsius tempeture by 9/5 and add 32 wich equation can you use to convert celsius tempetures to fairnheight temput
what connection does the author draw between democracies and oligarchies
How does this work??
Linephasanequationof y = 4 x + 1 4 . Line qincludesthepoint(5, 10)andisparalleltoline p . What istheequationofline q ?
what is the displacement vector?
What is the distance between the points
Choose the correct sentence from the list below: Question 5 options: a) "I have found the answer" Beverly cried! b) "I have found the answer"! Beverly crie