alvina1908arif
alvina1908arif alvina1908arif
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 12 pens costs £3.60 . How much does one pen cost ?

Relax

Respuesta :

pegisy
pegisy pegisy
  • 25-03-2021

30 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
jaidawson19 jaidawson19
  • 25-03-2021
30cents
Divide 3.60 by 12 = 0.3
Answer Link

Otras preguntas

Which expression has the same value as 3x + 1 when x = 4?
simplify 4c^2 + 6(c - c^2) - 2c​
what is a spectroscopy
FIRST MURDERER. And I another So weary with disasters, tugg'd with fortune, That I would set my lie on any chance, To mend it, or be rid on't. -William Shakespe
PLEASE SOLVE FAST!! I'M REALLY STUCK!! I WILL MARK BRAINLIEST!
8. A child of mass 28 kg sits at the top of a playground slide of height 1.7 m. What is the child's gravitational potential energy? 1 point) A.47.6; B.0.476 C.4
lowest fraction of 5/7
Write an equation for the following and then solve. Twice a number is 8. Find the number.
On the first nine holes, a golfer earned the following scores:-2, 10, -2, -3, 3, 2, -1, 0. What was his total score after those nine holes?
Find one positive and one negative angle coterminal with an angle of 9pi/6