thefallen1971
thefallen1971 thefallen1971
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​

Relax

Respuesta :

srambarrat306
srambarrat306 srambarrat306
  • 23-03-2021

Answer:

The answer is $1.4.

Answer Link

Otras preguntas

2. What is the relationship between the development of specialized workers and the development of complex institutions?
What is -15+6z=-8z+13???
Pythagorean theorem round to the nearest hundredth
Please help me My parents are going to kill me if I don't do this test and I just don't know this question Please help if you do you are a lifesaver. Question i
Find the midpoint of the segment with the given endpoints (- 4.7) and (-1,-1) The midpoint is?
Which of the following numbers is irrational? Select all that apply. 1) 8/9 2) π (pi) 3) 2.3 (The three has a line above it) 4) 1.5
Which is NOT a type of lipid? * Blubber Steroid Glycogen Phospholipid
How many hours and seconds are in a day?
Line m is intersected by line n. What is the value of x? m 3x X n
PLZ HELP QUICKLY!! Name the 5 scientists who contributed to what we now know about cells and explain their contributions.