Seudónimo
Seudónimo
26-02-2021
Mathematics
contestada
Help please! I don't really understand :/
Respuesta :
haha5127
haha5127
26-02-2021
so you take 2 hours and multiply it by 5 cause you get $5 per hour. Then multiply 6.25 by 5. Add those together to get your answer!! So 5x2= 10. 6.25x5= 31.25. THE ANSWER SHOULD BE 41.25!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Why did Nelson Mandela make exercise an important part of his life?
Which rates are unit rates? Check all the apply. 12 apples: 3 baskets 9 students 1 table 87 pebbles per aquarium 10 apple slices for each child $5 for 4 muffins
Reece Financial Services Co. Unadjusted Trial Balance July 31, 2019, Debit Balances Credit Balances Cash 10,200 Accounts Receivable 34,750 Prepaid Insurance 6,0
Sarah says that you can use the area of a circle to figure out its circumference, but Dan does not agree. Who is correct?
1. How does the structure of the poem help convey the mood? 2.What context clues tell you something bad has happened? 3. What do you think happened to Annabelle
A force of 25N pushes an object at an angle of mass 50kg at an angle 40 degrees to the horizontal. Calculate the coefficient of friction
What are some red flags in a relationship?
What is the main purpose of a special interest group? A. to raise campaign funds to help a particular candidate B. to serve as members of a presidential campaig
Select two ratios that are equivalent to 27 9
Find the value of x.