izazahmd3021 izazahmd3021
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A value pack of candy bars cost 7.50. If there 25 candy bars in the package,what is the cost per candy bar?

Relax

Respuesta :

s9161663
s9161663 s9161663
  • 22-01-2021

Answer:

i think 50 25 or 75 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which wave causes the medium to vibrate only in a direction parallel to the wave's motion?
what event begins the play?
How did World War II impact African Americans? (5 points) It intensified efforts to protect segregation. It established a network of black-owned businesses. It
What do fungal and many protists cells have in common with animal cells that might make disease treatment more challenging? a) they are eukaryotic b) they are p
Is the scale on a map is Inches/miles=1/20, find the actual distances A: 3 inches B: 3/4 inch C: 4.5
What is one believe held by the transcendentalists
Solve the inequality 6x − 8 > 4x + 26. x < 9 x < 17 x > 9 x > 17
Five factors that affect climate
2.)Which is a solution to the equation? (x −2)(x + 5) = 18 x = −10 x = −7 x = −4 x = −2
Why did Native American culture groups develop differently from one another? A. They settled in areas with different geographic features and climates.