Relax

Respuesta :

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

if you paid 7.50 for 6 feet of rope we can figure out how much each foot of rope is by example 750 divided by 6 which equals 1.25 .

Answer:

$62.50

Step-by-step explanation:

Proportions:

$7.50 ⇔ 6ft

$R ⇔ 50ft

R = 7.5*50/6

R = $62.5