josy1555 josy1555
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. You spent $10 to buy 5 vases, how much does one vase cost? *
1 point
$1
$2
$5
$50

Relax

Respuesta :

ryleighpatterson
ryleighpatterson ryleighpatterson
  • 21-10-2020

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

if you divide 10 by 5 you get 2

Answer Link
mgibson24
mgibson24 mgibson24
  • 21-10-2020

Answer:

Each vase would cost 2$. 10 divided by 5 is 2 therefore each vase is 2$.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you think that the food eaten by early humans affected the ways that they lived?
What is an amniotic egg?
Describe some ways the environment shaped ancient Egyptian culture?
A soup recipe calls for two and three fourths quarts of vegetable broth. An open can of broth contains one half quarts of broth. how much more broth do you need
describe the effects on global food webs if the suns energy could no longer reach earth
How can you prevent cyber bullying?
How did industrialization and economic growth help to ignite the Russian Revolution?
If the weather becomes stormy for a short time and then becomes colder which type of front has most likely passed
The ratio of adults to children is 8:5 of 390 people
The U.S. government introduced rationing mostly in order to