kailee550
kailee550 kailee550
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 Jack bought 4 bagels for $3.00. How many ba
. How many bagels can he buy for $4.50?

Relax

Respuesta :

eiori1738
eiori1738 eiori1738
  • 22-12-2020

Answer:

5 3.00 for 4 is 1.50 each so add 3.00 +1.50 is 4.50

Answer Link

Otras preguntas

help with this question
What's y=1/3x+1 -7x+8y-5
Flag Design Final Project What message are you trying to get across to your audience? i don't understand this question can someone help me please? the flag I ma
help! needing ideas for an apush assignment! i need to create a political cartoon that displays american imperialism in either a positive or negative light(i wo
Read the following passage and answer the question that follows: from Metamorphosis by Franz Kafka (1) One morning, when Gregor Samsa woke from troubled dreams,
Photo attached please help
Which equation js equivalent to 4(2x-3)-3(x-4)+7x=6?
Read this excerpt from the story Terrible Things. “Oh, we can’t swim,” the rabbits said quickly. “And we can’t swim,” the porcupines said. The frogs dived deep
can anyone please help me:)!​
What is the benefit of writing using the hourglass technique? It allows writers to tell a story It gives the most important information at the beginning It c