ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Relax

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

Question How many angles are formed by the transversal? angles
HELP PLS ASAP ILL GIVE BRAINLIEST
Someone plsss help me with this question ill mark brainlist
Ang _____________ ay isang publikasyon na nilalatha araw-araw. PLEASE HELP ME
plss s ss s s s s s s s s
Describe how kites are important and hold a valued place in human history. discovering kites
Quisbentuk akar dari[tex] \sqrt{18} + \sqrt{32} - 3 \sqrt{8} = [/tex]​
HELP PLEASE ASAP!!! PLEASE AND THANKS
ATTENTION STOP POSTING BAD QUESTIONS ​
Defina moléculas hidrofílico hidrofóbico y anfipático indique un ejemplo de bio molécula de cada uno de ellos explique cómo se comporta la molécula así Patikas